Geri

EĞİTİM BİR MEMLEKET MESELESİDİR

.
Mehmet AYDOĞAN Mehmet AYDOĞAN

Geyve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan Kazımpaşa İlkokulu salnunda düzenlenen İlköğretim Haftasında yaptığı konuşmada “Eğitim toplumun geleceğini hazırlayan bir memleket meselesidir.” dedi.

Geyve Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan özetle şunları söyledi: 2021-2022 öğretim yılı ilçemize ve tüm ülkemize hayırlı uğurlu olsun. 18 aydır okullarda uzak kalan öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz ile yüz yüze eğitime başlamanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Eğitim bir toplumun geleceğini belirleyen bir süreç, bir memleket meselesidir. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi “Eğitimdir ki bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı yüksek bir toplum halinde yaşatır ya da esaret ve sefalete terk eder.” Bu düşünceden yola çıkarak, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne taşıyacak olan Bakanlığımızın ortaya koyduğu 2023 hedefleri ve 2053, 2071 vizyonuyla buluşturacak olan temel unsur da yine eğitimdir. Bu bağlamda eğitim ve öğretimdeki en önemi hedefimiz; çocuklarımızın yetenek ve ilgilerinin dahilinde zihinsel, ruhsal, sosyal gelişmelerine öncülük edip milli, manevi, ahlaki ve evrensel değerlere bağlı bireyler olarak yetiştirmektir.

Değerli Öğretmenlerim,

Sizler öğrencilerimizin önce yüreğine, sonra aklına dokunun. Sizler okulu ve okumayı sevdiren rehberlersiniz. Özverili çalışmalarınızla onları bilgi, beceri ve ahlaki değerlerle donatacağınıza inancım tamdır. Bu zor fakat kutsal görevinizde hepinize başarılar diliyorum.

Sayın Kaymakamım,

Geyve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak okullarımızda öğretmen ve öğretmenimizle ders başı yapmış bulunmaktayız. Taşımagerektiren öğrencilerimizin eğitime erişimi sağlanmıştır. Tüm okullarımızda Covit 19 tedbirleri olan maske ve temizlik malzemeleri vardır. Yüz yüze eğitimin devam edebilmesi için, öğretmen, öğrenci ve personel; maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle 2021-2022 eğitim- öğretim yılının sağlıklı ve başarılı geçmesini temenni ediyorum.

#geyve #mem #dogan #

GENEL BİLGİLER

Geyve Otobüs Saatleri

Geyve Otobüs Saatleri

Geyve - Adapazarı, Adapazrı Geyve Otobüs sefer tarifesi. Geyve otobüsü kaçta kalkıyor? Adapazarından son Geyve Otobüsü, Sefer tarifesi, geyve koop otobüs